28 апреля в актовом зале нашей школы состоялось закрытие декады чувашского языка и литературы, посвященное 175 – летию со дня рождения И.Я.Яковлева

🖋🖋🖋Ҫакӑн пек сӑвӑ йӗркисемпе пуҫларӗҫ И.Я.Яковлев ҫуралнӑранпа 175 ҫул тултарнине халалланӑ чӑваш чӗлхипе литература вунӑкунлӑхӑн пӗтӗмлетӗвне. 4б класра вӗренекенсем концерта «Асамат кӗперӗ» юрӑпа уҫрӗҫ. Ҫавӑн пекех 3а, 5б, 6б класра вӗренекенсем тата хула шайӗнчи «Чӑваш ачи» конкурс ҫӗнтеруҫи А.Гаврилов хӑйсен сӑвви-юррисемпе куракансене савӑнтарчӗҫ. Вунӑкунлӑхра палӑрнӑ ачасене тата уйрӑм классене тав хучӗсем парса чысларӗҫ. Залра пуҫтарӑннӑ ачасем савӑк кӑмӑлпа юлчӗҫ.
Самые активные участники и классные коллективы были награждены грамотами и благодарностями. С большим вдохновением выступили артисты. У обучающихся осталось море эмоций, воспоминаний и хорошее настроение.